Zkoušky

rok 2012

20. - 21.10. MVZPR - IV. Rožmberský pohár

II.cena 346 bodů

Tento víkend nás čekaly MVZPR - šestý ročník Rožmberského poháru. Na tyto zkoušky jsem měla přihlášeny obě holky - Aki i Terry.

 

V sobotu nás čekala nejdříve voda a potom pole.  Akira při disciplíně - Dohledávka kachny v rákosí- nejdříve musela pořádně proslídit rákos, který byl zapachován živými kachnami, čímž ztratila čas a za tuto úlohu obržela dvojku. Její práce v rákosí se rozhodčím líbila, ale čas je neúprosný. I přes tuto dvojku Aki zůztávala v první ceně. Z ostatních vodních i polních discplín za svojí bezchybnou práci Akira obdržela samé čtyřky. Terry bohužel při Slídění a dohledávce na poli nedonesla druhý kus a vypadla. /bylo na ni znát únava/

V neděli jsem nejdříve nastupovala s Aki na tzv. Malý les a jako poslední nás čekal tzv. Velký les. Akira drobné disciplíny v lese zvládla za samé čtyřky. Potom jsme šli na Následování a Práci na pobarvené stopě. Měla jsem obavy z barvy - abychom nepřešli kus, ale nakonec nás přesunulo do druhé ceny Následování. Aki chodí velice pěkně, ale při následování se mi nejdříve zastavila a tak jsem musela dát tichý povelou rukou, aby šla dál a potom si mi při zastavení nesedla. Rozhodčí tuto práci ohodnotili dvojkou, čímž nás posunuli do druhé ceny. Barvu šla Aki dobře a spolehlivě mně dovedla ke kusu srnčí zvěře.

Byla jsem moc ráda, že Akira tyto náročné zkoušky zvládla - z 24 pejsků bohužel zkoušky nedokončilo deset.

MVZPR - VI. Rožmberský pohár Akira došla ve II. ceně - 346 b - za svojí práci získala samé čtyřky kromě dvojky z Následování a Dohledávky z pohozené kachny.

 

  22. -23. 9. MVZPR Kolence 

II.cena 335bodů

Předposlední víkend v září jsem se zúčastnila s Akirou i Terry MVZPR Kolence 2012.

V sobotu ráno jsme nastoupili na  VODU. Začínali jsem "Dohledávkou v rákosí", potom následoval "Handling" a "Kachna z hluboké vody". Nakonec nás čekala "Chůze u nohy" na břehu rybníka. Akira obdržela za všechny disciplíny ohodnocení - 4. Terry měla také samé čtyřky- kromě jedné trojky z chůze u nohy.

V druhé části sobotního dne jsme se vydali na POLE. "Vlečky s pernatou" zvládly holky bez problémů. Potom následoval "Slídění", kde Terry dostala za tři a Akira dokonce za dva. Akiru na sousedním poli zaujali ptáci, které musela prohnat a potom bez nějakého slídění došla pro oba kusy. Dále jsme šli na "Navádění na dva kusy pernaté", které Aki i Terry zvládly za čtyři. Polní disciplíny jsem zakončovali "Markingem". Terry skvěle šla pro kus a dostala za čtyři, ale Akira se šla podívat na hromadu sena a potom teprve pro kus a dostala ohodnocení za dva.

Poslední disciplínou dne byl "Klid na stanovišti". Obě holky jsem měla na volno a dostaly za čtyři.

V neděli ráno jsem šli na VELKÝ LES - barvy. Prní šla Terry - berva číslo jedna. Za "Následování" a "Práci na pobarvené stobě" dostala čtyřku. Na Akiru zůstala barva číslo čtyři, kde jednou sešla do paseky a rozhodčí nás musel vrátit. Celkově zíslala z "Následování" za tři a z "Práce na pobarvené stopě" za čtyři.

Po obědě nás čekal "jen" MALÝ LES. Začínali jsme "Dohledávkou dvou kusů srstnaté". Terry pracovala a hledala, ale prvního králíka mi přinesla až v osmé minutě a druhého dokonce až ve dvanácté minutě. Byla jsem moc ráda, že mi oba dva Terry nakonec donesla a disciplínu splnila. Rozhodčí už přestávali věřit s narůstajícími minutami bez kusu, že přes tuto disciplínu projdeme. Dostali jsem z tohoto úkolu za dva a ještě Terry obdržela dvojku z Poslušnosti a ovladatelnosti v lese, za množství povelů, které jsem jí dávala. Akira tuto disciplínu zvládla za čtyři. Za "Odložení" a "Vlečku srstnaté" obdržely holky za svojí práci čtyřky.

Byla jsem moc ráda, že Aki i Terry tyto MVZPR zvládly.

Akira získala titul "U"  - II. cena 335 b

Terry zíslaka III. cenu 337 b

18.-19.8.  MZPR ČERTOVO BŘEMENO

I. cena 201 bodů   titul CACT

splněny podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE

O víkendu - 18. a 19.8 Retriever klub pořádal na okrese Tábor Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů. Na těchto zkouškách jsem byla s Akirou i v roce 2011 a moc se nám zde líbilo. Blanka Novotná - pořadatelka zkoušek - má zkoušky skvěle připravené.

Nejdříve jsem přihlásila Akiru, týden před zkouškami jsem dohlásila ještě Terrynku. Na víkend hlásili teplé teplé počasí v sobotu 28´C a v neděli dokonce 32´C. Byla jsem zvědavá, jak to všichni zvládneme, jak budou holky pracovat, když povedu obě dvě. Já sama jsem nikdy na zkouškách dva psy nevedla.

V sobotu ráno na zkoušky nastoupilo 23 pejsků. Zkoušky byly náročné a samozřejmě velmi tplé počasí udělalo taky své. Zkoušky dokončilo celkem 13 pejsků - z toho pouze sedm pejsků v první ceně.

Akira a Terry si vedli skvěle po oba dva dny.

Akira zkoušky dokončila pouze s jednou trojkou, jinak se samými čtyřkami. Celkově obsadila třetí místo. zkoušky dokončila v I. ceně s počtem 201 bodů a získala titul CACT. Byla jsem moc ráda, protože tím Akira splnila všechny podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE. Jsem moc ráda, že to Akira dokázala. Za to  také musím poděkovat Martinu Luňákovi a jeho lovecké škole NICE FRIEND. Vzpomínám si na naše první setkání. Když jsem k němu přijela na první víkenďák. Byla jsem přesvědčena, že Akira má skvělý aport, ale Martin mě při první cviku vyvedl z tohoto mého omylu.   

Terry byla také moc šikovná. Celkově obsadila šesté místo. Dostala čtyři trojky jinak samé čtyřky. Zkoušky dokončila v I. ceně a spočtem 187 bodů a získala titul res. CACT.

 

rok 2011  

IRON RETRIEVER 2011

titul IRON FLAT COATED RETRIEVER 2011

Poslední víkend v září jsem se s Akirou vydala obhajovat titul IRON FLAT COATED RETRIEVER 2010 k Novému Městu na Moravě, kde se pořádal druhý ročník této soutěže. Jména na startovací listině předznamenávala, že soutěž bude vyrovnaná. Některé disciplíny byly těžší.

Počasí bylo krásné. Od rána se na nás smálo sluníčko, bylo příjemně teplo. My jsme začínali dohledávkou čtyřech kachen v rákosí - Akira v časovém limitu zvládla přinést všechny čtyři.Potom jsme se přemístily na dvojitý marking -Akira pracovala skvěle, přesně si palmtovala místo dopadu a obě kachny přinesla s velkou časovou rezervou.Po krátké pouze jsme se vydali na třetí disciplínu - čtverec na poli, kde se pejsi naváděli na čtyři kachny ve vzdálenosti - dva kusy 40m, jeden kus 100m a poslední 120m. Na tuto disciplínu jsme šli poslední a zatím nikdo nezvládl v časovém limitu přinést všechny čtyři kychny. Martin s Joy měli smůlu, protože Joy čtvrtou kachnu přinesla těsně po limitu deset minut. Akira na této disciplíně zaperlila, protože všechny čtyři kachny přinesla za neselých šest minut. JAKO JEDINÁ TUTO DISCIPLÍNU SPLNILA V ČASOVÉM LIMITU.

Po krátkém obědě nás čekala poslední disciplína - Handling na vodě - 4 dummy. Zde Akira přinesla tři dummy, kolem čtvrtého prošla dvakrát, ale o kousek dál se pořádala dohledávka a Akira v tomto místě podle mně hledala kachničku a na nějaký "damík" pěkně kašlala. 

Byla jsem moc ráda, že to ta naše šikovná holka všechno zvládla - a obhájila titul IRON FLAT COATED RETRIEVER 2011. Celkově jsme obsadily čtvrté místo /stejný počet bodů - rozhodoval celkový čas/.

Moc děkuji pořadateli soutěže Martinovi a Lence, všem sponzorům a účastníkům soutěže za skvělou atmosféru.

Výsledky ZDE:www.iron-retriever.eu/wp-content/uploads/2011/09/V%C3%BDsledky-IRON-RETRIEVER-2011.pdf

UŽ SE TĚŠÍME NA TŘETÍ ROČNÍK SOUTĚŽE IRON RETRIEVER 2012

 

20. - 21.8.2011 MZPR Nadějkov, okr. Tábor

III. cena 177b 

Poslední srpnový víkend se pořádaly na Táborsku MZPR. Rádi jsme se s Akirou zúčastnily. Celý víkend přálo počasí, bylo slunečno a krásně teploučko.  Akiře se dařilo, s velkou radostí plnila dohledávku zajíců, vlečky, dohledávku v rákosí, ale předvedla po dlouhé době vyběhnutí na markingu, což nás posunulo do třetí ceny. Přesto jsem byla ráda, že jsme úspěšně tyto zkoušky dokončily, protože z patnácti pejsků zkoušky došlo jen polovina a pouze čtyři pejsci došli v první ceně. Zkoušky byly velice dobře připravené. Už se těším na příští rok.

 

13.8.2011 SZVP Hrádek, okr Rokycany

 

I. cena 128b

 

13.8.2011 Lesní zkoušky Hrádek, okr. Rokycany

 III. cena 203b

 

24.7.2011 SZVP Jankov, okr. Benešov 

I. cena 29b  res. CACT 

Tento den se vydařil. Ráno se sice  mračilo, ale nakonec celý den vydrželo skvělé počasí - pod mrakem, ale bez deště. Těchto zkoušek se zúčastnilo celkem sedm flatů. Zkoušky mělo místní myslivecké sdružení připraveno doopravdy skvěle. Všechny disciplíny se konaly kolem jednoho rybníka - čistá voda, krásné rákosí a vysekané pěšinky kolem rybníka. Akira je šikulka - záskala I.cenu  129 bodů a titul res. CACT.

 rok 2010  

II. SEVEROČEKÉ CALDOR DERBY RETRIEVERŮ

11.9. - 12.9.2010  ÚŠTĚK, OMS Litoměřice

KPZ  I.cena 184b  CACT

KSZVP  I.cena  136b   CACT

celkově  4. místo   - kvalifikace na DERBY ČR 2011 /MZPR/

Druhý víkend v září jsem Akiru přihlásila na II. Severočeské caldor derby retrievrů. Moc jsem se těšila, protože minulý ročník se mi moc líbil. Těšila jsem se také, že uvidím kamarády, které jsem dlouho neviděla. Počasí se vydařilo -  po oba dva dny se na nás usmívalo sluvíčko. Mím tajným cílem bylo získaní nominace na  Derby ČR 2011. 

Akira byla úžasná. Pracovala po oba dva dny skvěle a hlavně s radostí - to mám na její práci nejraději. Atmosféra zkoušek byla pohodová po oba dny. V sobotu jsme plnili disciplíny KSZVP. Byla jsem ráda, že jsme měli v sobotu v jednu hodinu všechny disciplíny splněné, protože jsem jela s Akískem domů na večerní tah na kachny. KSZVP jsme prošli s plným počtem bodů /136/. V neděli jsme dělali KPZ, které jsme zvládli také skvěle - získali jsme 184b. 

V neděli jsme se zúčastnili našeho prvního roztřelu o pořadí v KSZVP. Do roztřelu - přinášení kachny z hluboké vody - šel jeden golden a tři flati. Aki se pěkně sousředila, počkala na můj povel a potom jako střela vyrazila pro její kachničku. Jakmile ji uchopila, tak se vydala ke mně, kde si hezky sedala, aby mi kachničku předala. Já jsem byla nervózní a odebrala jsem ji kychničku dříve, než si Akira dosedla. Výsledek roztřelu nám přidělil druhé místo a titul CACT v KSZVP. Moje překvapení bylo ještě větší, když jsem zjistila, že Akíra získala i titul CACT z KPZ a nominaci na Derby ČR 2011.

Více zde: www.kchls.cz/zkousky/2010/20100912_derby_ustek/20100912_derby_ustek.htm

 

28.8.2010  soutěž  IRON RETRIEVER   Těšany

titul IRON FLAT COATED RETRIEVER 2010

Dne 28.8. 2010 jsme se s dětmi vydali na prní ročník soutěže k Brnu do Těšan, kterou pořádali Martin Luňák a Hana Němečková. Když jsem si přečetla propozice této soutěže, tak jsem vůbec nepřemýšlela a hned jsme se s Akískem přihlásili. Celá soutěž je sestavena z disciplín, které Akísek miluje.

Počasí celý den přálo, sice byl silný vítr, ale nepršelo, někdy se na nás podívalo i sluníčko. 

Z Akíska jsem měla radost, protože pracovala s radostí a postupně jsme prošli všemi disciplínami s dobrými časy. Z celkového počtu 800 bodů jsme získali 750 bodů. 50bodů jsme ztratili za jednoho bažantíka, který byl od nás asi 150m daleko na poli, ale tam jsem nedokázala Akíska dovést. Mně to ale nemrzelo, protože takovou dálku jsme vůbec necvičili, ale do příštího ročníku tuto disciplínu jistě zlepšíme.

Výsledky soutěže IRON RETRIVER 2010 ZDE:

www.nice-friend.cz/iron/vysledkyIronRetriever10.htm

 

31.10.2009 Podzimní zkoušky  170bodů/ II.cena

Velké Meziříčí - Bobrůvka, OMS Žďár nad Sázavou 

Výsledky zkoušek zde: www.kchls.cz/zkousky/2009/20091031_kpz_bobruvka/20091031_pz_bobruvka.htm

Toto byly naše poslední zkoušky v roce 2009. Byla jsem ráda, že jsme udělali pokrok. Akira useděla jak disciplínu "marking" tak "aport z hluboké vody". Krásně seděla a čekala, až jí panička dá povel APORT a ona ho rychle a s radostí přinesla. Do druhé ceny jsme spadli na základě limitní známky z disciplíny "Slídění s dohledávkou". Akira, jak říkali rozhodčí, měla sice bažanta nejdříve dohledanéha a přineseného, ale na slídění se úplně vykašlala. To mi vůbec nevadilo, já jsem byla velmi ráda, že Akira useděla aporty. Příští rok už třeba získame nějakého CACT, to bych byla velmi ráda. Kdo Akíska viděl pracovat, tak říkal, že na to má. Tak uvidíme v roce 2010.

 

26.9.- 27.9. I. Severočeské derby retrieverů

Úštěk - Dolánky, OMS Litoměřice

Podzimní zkoušky  156 bodů /max.188b./  II.cena

Speciální zkoušky z vodní práce   124 bodů/ max 136b./  II.cena

Výsledky zkoušek zde: www.kchls.cz/zkousky/2009/20090927_derby_ustek/20090927_derby_ustek.htm

Tento víkend byl nádherný - ráno byla trošku mlha a chladno, ale později na nás vykouklo sluníčko a doprovázelo nás po oba dny. V sobotu jsme dělali SZVP a v neděli PZ. Velké bylo zastoupení flatů - z osmnácti psů bylo osm flatů /dalo by se říci, že to bylo klání mezi nimi/.  V místě konání zkoušek jsme nespali a v sobotu odpoledne jsme jeli domů, proto jsme mohli jít s Akískem na večerní tah na kachny. Ona tahy na kachny miluje, protože může aportovat. Vůbec na ní nebylo znát, že by dělalal nějaké zkoušky. Jsem velice ráda, že jsme zvládli tak náročný výken i přes to, že Akira měla falešnou březost a fenky si většinou dělají co chtějí. Ale Akísek je zlatíčko a jak ucítí zvěř, tak se její vlohy probudí a ona pěkně pracuje.

foto:marking

 

  

13.9.2009 Podzimní zkoušky   175b. / I.cena

Horní Kněžeklady, OMS České Budějovice

Výsledky zkoušek jsou zde: www.kchls.cz/zkousky/2009/20090913_pz_knezeklady/20090913_pz_knezeklady.htm

V polovině září jsme se zúčastlini Podzimních zkoušek v Horních Kněžekladech. Neuvěřitelná byla účast fletů - ze 17 psů bylo 5 fletů. Den se vydařil po všech stránkách. Počasí nám přálo. Zkoušky byly dobře připraveny. Získali jsme nové přátele a Akira vybojovala 175 bodů /max.188b/ a celkové šesté místo.

 

 

 

 

29.8.2009 Podzimní zkoušky       I. cena

Tučapy, OMS Tábor

Tyto zkoušky pořádala místní organizace OMS Tábor. Jednalo se o Podzimní zkouška pro malá a velké plemena. Velká plemena - ohaři byli v převaze. Z retrieverů se na startu objevili jeden flat a dva labradoři.

 

 

8. - 9.8.2009   IV.Jihočeské derby retrieverů  

 Vlkov u Drahotěšic, OMS České Budějovice

Podzimní zkoušky 164 bodů /max.188b./   3.cena

Speciální zkoušky z vodní práce  108 bodů  /max.136b./  3cena

Výsledky zkoušek zde: www.kchls.cz/zkousky/2009/20090809_derby_vlkov/20090809_jcdr_vlkov.htm

Počátkem srpna jsme se s Akirou zúčastnili prvních opravdových loveckých zkoušek. Jeden den jsme dělali Podzimní zkouška a druhý den Speciální zkoušky z vodní práce. Byla jsem velice ráda, že jsme tímto náročným víkendem prošli úspěšně. Na Akiře je vidět, že má výborné lovecké vlohy, že má chuť do práce. Obě zkoušky jsme ukončili ve třetí ceně z důvodu limitní disciplíny u markingu. Její chuť přinést aport byla větší, než vůle počkat na můj povel.

 

 

3.5.2009    OVVR  -  Malý Ratmírov

okr. Jindřichův Hradec

Tento den jsme měli premiéru. Akira byla moc šikovná. Úspěšně svoje první zkoušky zvládla s výslekem 205b. Přihlížející účastníky nadchl její skok do

vody pro aport. Má to v krvi a tuto disciplínu miluje.